» בניית ממ"מ או ממ"מ נייד?

חשיבותו של ממ"מ?

מי מאיתנו לא היה רוצה שתהיה לו את הוודאות הזאת שהכל יהיה בסדר. אך לצערנו אנחנו לא חיים במדינה  שלווה ורגועה, כזאת שאין בה מלחמות ואין בה מתיחות ביטחונית. לכן, כולנו יודעים שזה לא בדיוק המצב ולכן אנחנו כן צריכים  להגן על עצמנו בדרכים שונות במקרה חירום. אופציה טובה היא לבנות מרחב מוגן, כלומר ממ"מ ועדיף לא לדחות את העניין הזה לרגע האחרון. ממ"מ זה למעשה מרחב מוגן מוסדי, מה שאומר שהוא מתאים למקומות שיש בהם הרבה אנשים, בין אם אלה תלמידים בבבתי ספר, עובדים או ציבור שמגיע לקבל שירות מסוים. יש חשיבות אדירה להימצאותו של ממ"מ בכל מקום כזה כי מדובר על מבנה שיכול להציל חיים.

כל היתרונות של ממ"מ נייד

בשנים האחרונות ניתן לראות שבלא מעט מוסדות בוחרים את האופציה של ממ"מ נייד ויש לכך כמה יתרונות ברורים. ראשית, הרכבת המבנה הרבה יותר מהירה ושנית, ניתן להתחרט אחר כך ולהעביר את המבנה למקום אחר. כלומר, אם אתם כבר לא צריכים אותו בעתיד לא יהיה עליכם להמשיך ולהשתמש בו כי תמיד ניתן יהיה לפרק אותו ולהרכיבו מחדש במקום אחר. העלויות בדרך כלל גם יותר זולות ולכן ברור מדוע זו אופציה שיכולה להיות חיוביות ביותר.

היתרונות של בניית ממ"מ קבוע

לעומת זאת, יש גם לא מעט מוסדות שבהם אנחנו יכולים לראות ממ"מ וגם לכך יש כמה יתרונות. ראשית, כדאי לדעת שבניית ממ"מ קבוע מתבצעת כהמשך לבנייה קיימת ושנית, מדובר על מבנה יציב ביותר שגם מעלה את ערך הנכס. מצד שני, לוקח יותר זמן להתקין אותו ולכן ברור מדוע זו לא תמיד יכולה להיות בחירה טובה עבור כל מקרה. מה שבטוח זה שעם בניית ממ"מ מקצועי וכזה שעומד בתקן כל באי המבנה או המוסד הציבורי ימצאו מקום מפלט בעת הצורך.

למי כדאי לתת את משימת בניית הממ"מ?

בין אם אתם רוצים לבנות ממ"מ מקצועי ובין אם אתם רוצים לבנות ממ"מ נייד, כדאי שתבדקו למי אתם נותנים את המשימה הזאת. כיוון שמדובר על עניין של חוק הקובע שבמוסדות צריך להיות מרחב מוגן כלשהו, זה טבעי שגם נראה לא מעט חברות שמציעות שירותים בתחום הזה. עם זאת, האם כל חברה שעוסקת בענף הזה באמת תוכל לתת לכם את הטוב ביותר? והאם החברה שממנה תזמינו שירות תבצע את המשימה במהירות? כמה תשלמו עבור השירות הזה?

קחו בחשבון את כל הנתונים האלה כי הדבר האחרון שאתם רוצים זה לבנות ממ"מ שבסופו של דבר לא יעמוד לגבי בתקנים ולא יוכל לתת לכם את תחושת הביטחון שלה אתם זקוקים. חשוב לתת את הדעת כמובן לא רק על השאלה האם ממ"מ עומד בתקנים אלא גם האם נוח לשהות בו, האם יש בו מיזוג אוויר והאם הוא מתאים לכל כך הרבה אנשים.

מממ_נייד

 • צרו עימנו קשר:
 • למה לבחור בנו?

  • אורטק מספקת פתרונות מיגון מתקדמים, הדף ובליסטיקה למבנים ואתרים קיימים בארץ ובחו”ל
  • אורטק, הינה ספק מאושר של משרד-הביטחון ופועלת לפי תקן ISO
  • אנו מומחים במיגון – החברה מספקת פתרונות מיגון מתקדמים כנגד פריצה הדף ובליסטיקה
  • אנו עובדים בשיתוף פעולה עם טובי המומחים בארץ ובעולם, בתחומי המיגון והבטיחות
  • מפיץ מורשה של ציפויי חלונות - 3M