» כלי עבודה בשביל שיפוץ ממ"ד

כלי עבודה בשביל שיפוץ ממ"ד

לא כל שיפוץ בבית ניתן לבצע במהירות רבה או כלאחר יד. לא כל שיפוץ מתבקש אך ורק מטעמים אסתטיים. לפעמים נחוץ הרבה יותר מאשר מברשות לצביעת הקיר או מפתח צינורות בכדי לתקן נזילה פשוטה. כאשר נחוצות עבודות רצינות שנועדו לשמור על הביטחון האישי והמשפחתי, כאשר רוצים להפוך בית לא ממוגן (או ממוגן באופן חלקי) לבית מוגן באמת, נדרשים כלי עבודה מעולים כדי להצליח במשימה.

התקנה ושיפוץ ממ"ד – חשיבות לאומית

במאות אלפי דירות בישראל אין ממ"ד. זה לא רק עניין בעל משמעות אישית אלא גם מצב בעל משמעות לאומית ברורה. בדירות רבות שבהם יש מרחב מוגן, למעשה ישנו ממ"ד מיושן או כזה שכבר רחוק מלהתאים לאיומים האפשריים הנוכחיים. למרבה המזל, ישנן חברות מתמחות המסוגלות להציע שפע של פתרונות מיגון, הן לדירות שאין בהן ממ"ד כלל והן לבתים (או למבנים מסחריים) שבהן קיים מרחב מוגן אבל כזה שחייבים לערוך בו שיפוץ. בזכות ניסיון וידע בשיפוץ ממ"דים, בזכות היכולת להקים מרחבים מוגנים בכל מבנה קיים ובזכות כלי העבודה המתאימים למלאכה, כגון מברגה מקיטה וכלים נוספים – גם אתם תוכלו בתוך זמן לא רב להיות הרבה יותר בטוחים.

מגון כלי קידוח וכלים להברגות

פניה לחברה מתמחה שמבצעת שיפוץ ממ"דים חייבת להישען על ניסיון מוכח, על עמידה בקריטריונים מחמירים ועבודה על פי מדדים ראויים בעיני משרד הביטחון ומכוני התקנים. חברה שמבצעת שיפוצי ממ"דים או כזאת שמתמחה בהקמת פתרונות חלופיים כגון מחיצות בליסטיות, תשתמש מטבע הדברים בטובים שבין כלי הקידוח וההברגות.

במהלך השיפוץ נעשה שימוש בפטישונים לצרכי חציבה, מברגה לחיזוק ברגים ומקדחות חזקות לצרכי קידוח וביצוע התאמות. כמובן, יש להתאים בין סוג הכלים לבין המשטח שבו עובדים. אם מקדחה או מברגה יתאימו לעבודה בקיר לבנים רגיל, הרי ששיפוץ של קירות בטון יצריכו כלים חזקים כגון פטישון שבנוי לחציבת בעוצמה ראויה.

טפסנות, יציקות ומתכת

מלבד כלים כמו מברגה מקיטה, פטישון או מקדחה, ידרשו כלי עבודה נוספים שיתאימו לעבודה בבטון. הדבר נכון כאשר במהלך השיפוץ או הקמת הממ"ד יש לצקת קירות בטון בשיטה מקובלת כגון טפסנות. לצורך ביצוע עבודה מסוג זה יש צורך במחיצות עץ שירכבו תוך שימוש במסמרים ובפטישים. כמובן, יהיה צורך בכלים שישמשו לערבול המלט באתר וגם שפכטל יכנס בשלב זה או אחר לתמונה. מערבל בטון נייד, לא בהכרח הגדול ביותר, יוכל לשמש לצורך יציקת הקירות אבל בהחלט יתכן שיבוצעו גם עבודת במחיצות פלדה ומתכות שונות.

כאשר השיפוץ או הקמת הממד כוללים פעולות במתכות, יהיה צורך להשתמש בכלי עבודה מיוחדים לריתוך. בין היתר נעשה שימוש בסלילי ריתוך, כבלים לרתכים, אלקטרודות ורתכות. יתכן ויהיה צורך גם כאן לעשות שימוש בכלי קידוח והברגה. מברגה מקיטה יכולה לסייע בהברגות גם בקירות קשים ובהחלט תתאים למלאכה.

כלי עבודה לחשמל וציוד להגנה

כלים עבודה נוספים שידרשו, ישמשו כאשר מבצעים התאמות בחשמל. יש צורך בכלים מבודדים, בין אם מדובר בציוד מדידה ובין אם מדובר במברגים, טסטרים או פלאיירים. עשויים להידרש חותכי חוטים, חושפי חוטים ולדרמנים. גם פלס לייזר או מכשירי מדידה אחרים נדרשים.

ראוי להדגיש כי במהלך ביצוע שיפוץ בחדרי ביטחון, ממ"דים ומרחבים מוגנים, ישתמשו הפועלים בבגדי עבודה מלאים ובציוד מגן. בין היתר, חיוני השימוש בכפפות הגנה לידיים ובקסדת ראש. בזמן שבמצעים פעולות כגון ריתוך, או כשעובדים עם מקדחות או פטישונים, יש להגן על העיניים במשקפי מגן חסינים.

 • צרו עימנו קשר:
 • למה לבחור בנו?

  • אורטק מספקת פתרונות מיגון מתקדמים, הדף ובליסטיקה למבנים ואתרים קיימים בארץ ובחו”ל
  • אורטק, הינה ספק מאושר של משרד-הביטחון ופועלת לפי תקן ISO
  • אנו מומחים במיגון – החברה מספקת פתרונות מיגון מתקדמים כנגד פריצה הדף ובליסטיקה
  • אנו עובדים בשיתוף פעולה עם טובי המומחים בארץ ובעולם, בתחומי המיגון והבטיחות
  • מפיץ מורשה של ציפויי חלונות - 3M