» למה אתם צריכים ממ"ד?

מדוע אתם צריכים ממ"ד בבית שלכם?

ממ"ד (מרחב מוגן דירתי) הפך להיות בגדר חובה במציאות הישראלית הנעה בין תקיפה על ידי טילים ממספר מדינות (כמו במלחמת המפרץ בעבר ובאירועים בעוטף עזה, בדרום הארץ ובצפונה כיום) לבין רעידות אדמה חוזרות ונשנות. למי שעדיין בספק ותוהה מדוע צריכים ממ"ד – אספנו את יתרונותיו של החדר הממוגן ביותר בבית.

מהו ממ"ד?

ממ"ד הוא חדר ממוגן הנבנה משילוב של בטון מזויין ופלדה, תכונות המבטיחה את עמידותו במקרה של רעידה, הדף או פגיעה ישירה בבניין. המצאות ממ"ד בבית מחזקת גם את המבנה הכללי ומאפשרת לברוח למקום מוגן במקרה של סכנה. הממ"ד כיום על פי הנחיות הוא בגודל של 9 מטרים רבועים לפחות ובנפח של 22.5. במהלך התקופות השקטות החדר משמש כחדר שינה, בידור או משחקים ובעת הצורך מתפקד כמקלט. על פי החוק כיום כל בניין חדש שנבנה מחוייב בהתקנת ממ"ד וכן דירות ובתים שנבנו החל משנת 1991 מחוייבים להוסיף ממ"ד לנכס.

חדר נוסף לבית

בבתים פרטיים הוספת ממ"ד לבית מעניקה יתרון נוסף מלבד האספקט הביטחוני. הממ"ד משמש כחדר נוסף בבית כאשר הרשות העירונית בה הבניין ממוקם מאשרת הוספת חדר זה לשטח הקיים. בניינים שעוברים תהליך של תמ"א 38 (חיזוק בפני רעידות אדמה) זוכים אף הם לחדר נוסף. כאשר אפשר להזמין ממ"ד מוכן המגיע אליכם ומחובר לבית בתהליך קצר ולעצב אותו בהתאם לרצונכם. החדר הנוסף בבית משמש כחדר שינה נוסף ולכן מעלה את ערך הבית. לדוגמה, דירה הכוללת 5 חדרי שינה הופכת לאחר הוספת הממ"ד לדירה בת 6 חדרי שינה וכמקום מאובטח העומד בתנאי החוק.

אתם מוכנים לרעידת האדמה הבאה

רעידות האדמה האחרונות בארץ החזירו לכותרות את העובדה כי מבנים רבים אינם כוללים מיגון במקרה של רעידת אדמה חזקה במרחב אורבני. הוספת ממ"ד לבית מאפשרת לכם לרוץ בתוך שניות למקום שאינו בנוי מגבס או לבנים שיכולים להיסדק בקלות ולהגן על האנשים החשובים לכם ביותר – בני המשפחה שעבורם בניתם את ביתכם.

כשיחזרו הטילים תוכלו לרוץ לממ"ד

אנו יודעים כי בכל מקרה של מלחמה בה תזדקקו להשאר במרחב מוגן המאפשר סינון של האוויר, לסגור את החלונות ולהשאר במשך ימים או שעות. ממ"ד של חברת אורטק בנוי לפי כל התקנים המחמירים ונבדק גם על ידי מערכות צבאיות להם אנו מציעים מעל עשור פתרונות מיגון איכותיים. מהנדסי החברה שלנו מתאימים את הממ"ד בצורה אופטימלית לצרכי המשפחה שלכם. אז אילו פתרונות מתקדמים תוכלו למצוא ב"אורטק"?

ניסיון ארוך שנים בבנייה של מרחבים מוגנים ואספקת ממ"ד מוכן

אצלנו בחברת "אורטק", הממוקמת בקיבוץ כרמיה, תמצאו את כל צרכי המיגון הן לדירות בבניינים והן בבתים פרטיים כאשר אנו עובדים עם קבלנים, יזמים וכן בעלי נכסים פרטיים. החברה קיימת מזה עשור וחצי ומספקת פתרונות מיגון לא רק לאתרי בנייה ולמבנים קיימים בארץ אלא גם מעבר לים. מהנדסי החברה שלנו מומחים בהשגת האישורים הנדרשים על מנת להוסיף את חדר הממ"ד לבית שלכם, פיתוח מבנים מודולריים תוך שמירה על הרכבה (ואף פירוק בעת הצורך) תוך עיצוב המבנה החדש מבחינה דקורטיבית כך שישמור על השפה העיצובית הקיימת בביתכם כיום.

בין לקוחותינו תוכלו למצוא את משרד הביטחון (אנו מוגדרים כספק מורשה של המשרד), משטרת ישראל, חברת סופרגז, נסטלה, חברת החשמל, אינטל, קבוצת בזן קבלנים רבים ואינספור לקוחות פרטיים מרוצים אותם מיגנו במקצועיות ובמהירות. אין עבודה קטנה או גדולה מדי עבורנו ונשמח לראות כי גם המשפחה שלכם מוגנת.

לקבלת מידע נוסף ולייעוץ בתחום הוספת ממ"ד לבית אל תהססו לפנות אלינו במס' 073-7410666

 • צרו עימנו קשר:
 • למה לבחור בנו?

  • אורטק מספקת פתרונות מיגון מתקדמים, הדף ובליסטיקה למבנים ואתרים קיימים בארץ ובחו”ל
  • אורטק, הינה ספק מאושר של משרד-הביטחון ופועלת לפי תקן ISO
  • אנו מומחים במיגון – החברה מספקת פתרונות מיגון מתקדמים כנגד פריצה הדף ובליסטיקה
  • אנו עובדים בשיתוף פעולה עם טובי המומחים בארץ ובעולם, בתחומי המיגון והבטיחות
  • מפיץ מורשה של ציפויי חלונות - 3M