» מיגון מבנים – הדרך לעשות זאת נכון

26.06.2020
|
0 תגובות
|

האם המבנה שבו אתם חיים או עובדים, מוגן? האם אתם מרגישים בטוחים בדירה שבה אתם גרים? מאז ומתמיד, בשל מצב מדיני מתוח, השתדלו בני אדם (בעיקר ישראלים) למגן עד כמה שניתן את המבנה שבו הם שוהים או עובדים. אבל כיצד ממגנים נכון? הנה מספר טיפים טובים:

בדקו את המרחב ובצעו שיפוצים נחוצים

לפני שאתם מתחילים במיגון, חשוב לבדוק כי המבנה תקין זאת על מנת שלא תצטרכו לבצע שוב את פעולת השיפוצים. בדקו את מעטפת הבניין וודאו כי היא תקינה. במידה וקיימות נזילות מים בצעו איתור נזילות מים באמצעות המומחים. בין היתר חשוב לבדוק את תשתיות החשמל ולוודא שהן תקינות. לפני שאתם מבצעים כל פעולה – חשוב לבצע בדק בית. מומחים בבדק בית יספקו אבחון תקלות, איתור נזילות, בדיקת תשתיות חשמל, בחינת המעטפת בעוד שהם יספקו שירותי שיפוצים בהתאם.

פנייה לחברה מקצועית

מיגון מבנים נעשה באמצעות חברות מקצועיות בלבד שעוסקות בבניית ממ"דים, בניית מקלטים, בניית חדרי פאניקה, ומיגון מעטפת. חשוב להתייעץ עם המומחים כדי לקבל מידע נוסף על התהליך. חברות מקצועיות יספקו בין היתר מגוון בדיקות שיש לבצע לפני הגנה על הדירה או הבית, כמו בדיקות שלד הבטון, איטום מחודש, בדיקת דלתות וחלונות, שיקום אינסטלציה, בדיקת לוחות חשמל, צביעת מקלטים, בדיקות ממ"ד, התקנת ממ"ד, ואף התקנת אלמנטים עבור סימון ושילוט למצבי חירום.

תווי תקן

כשאתם בוחרים למגן את הבית חשוב שהפעולה תתבצע על הצד הבטוח ביותר. אם בחרתם חברה מקצועית – וודאו כי היא מבצעת את הפעולה תוך עמידה בכל התקנים והוראות הבטיחות. שימו לב כי המומחים פועלים תחת תו תקן iso 2000. אם אתם בוחרים להתקין או להוסיף ממ"ד במבנה, חשוב לשים לב כי הוא מותקן ע"פ הוראות פיקוד העורף ועומד בכל הסטנדרטים הדרושים, גם של משרד הביטחון.

התאמה

כעת יש לבצע התאמה של דרך המיגון לצרכים שלכם. כיום יש סוגים שונים ושיטות לביצוע התהליך בעוד שאפשר לבחור לבנות או להוסיף ממ"ד, אפשר לחזק את מעטפת המבנה, להוסיף מקלט במרחב חיצוני או להתקין חדר ממוגן חכם. המומחים בתחום יספקו לכם המלצות לגבי הבחירה הנכונה ביותר. שימו לב כי אתם בוחרים את התוספת הדרושה כדי לקבל מקסימום בטיחות במבנה פרטי או ציבורי.

השוואת מחירים

זה לא סוד שביצוע שינויים משמעותיים במבנה זה לא דבר זול. לכן חשוב להוזיל עלויות אך ללא פשרה על איכות. בחרו חברה מקצועית שקיבלתם אודותיה המלצות, והשוו בין הצעת המחיר שקיבלתם להצעות אחרות. בכך תוכלו לבחור בשירות מקצועי ללא פשרות. באמצעות מתן תשומת לב לכלל הדגשים האמורים לעיל, תוכלו לבחור את הדרך הנכונה להגן על עצמכם ועל מי שיקר לכם.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *