» תיקון חלון ממ"ד

חלון מקולקל או שבור בבית זה לא משהו שאנחנו יכולים לחיות איתו, לבטח כאשר מדובר בחלון ממ"ד. חלון ממ"ד מהווה חלק חשוב מאוד במערך המיגון שמספק הממ"ד ועל כן חייב החלון להיות תקין בכל עת, לא רק מתוך שיקולי אסתטיקה ונוחות אלא גם ובעיקר משיקולי בטחון ובטיחות. תיקון חלון ממ"ד היא משימה שיכול לבצע כל גורם מקצועי העוסק בייצור ותחזוקת חלונות אלומיניום ויחד עם זאת, אם חשוב לכם להבטיח את רמת התפקוד של החלון בממ"ד שלכם, אתם רוצים להבטיח שאתם פונים לגורם מקצועי שמתמחה באופן ספציפי בתחום של חלונות ממ"ד.

מהם סוגי התיקונים שניתן לבצע בחלון ממ"ד?

תיקון חלון ממ"ד היא פרוצדורה שניתן לבצע בכל חלון ממ"ד, אלא אם הנזק נראה ונחשב לטוטאל לוס. מאחר ומדובר גם בחלון יקר וכבד, סביר להניח שכל תיקון שיש לבצע בו, יעלה לכם בדרך כלל זול יותר מאשר רכישת חלון ממ"ד חדש. מאחר וחלונות ממ"ד מיוצרים כיום מאלומיניום ומדובר בחלונות אלומיניום לכל דבר ועניין, גם אם הם מגיעים במפרט גבוה יותר מזה של חלון רגיל, הרי שכל נזק שנגרם למסגרת ניתן לתיקון באמצעות החלפת הפרופיל התקול. בעיות נעילה ניתנות לתיקון באמצעות תיקון או החלפת מנגנון הנעילה של החלון, ושבר בחלון כמובן שניתן לתיקון באמצעות החלפה הזגוגית עצמה. כמו כן, בכל תהליך של תיקון חלון ממ"ד חשוב לוודא שבסיום התיקון מוחלף גומי האיטום של החלון, שמהווה חלק מרכזי מיכולת המיגון שמעניק לנו חלון ממ"ד מפני חדירת גזים רעילים פנימה אל תוך הממ"ד.

חלונות אלומיניום

מרבית החלונות המיוצרים כיום הם חלונות אלומיניום ובכלל זה גם חלונות ממ"ד המיוצרים על ידי קבלני אלומיניום כמו חברת יורוסטייל, המיוצרים גם הם מאלומיניום. יחד עם זאת, המפרט הטכני של חלונות הממ"ד הוא עשיר הרבה יותר מאשר של חלון רגיל, עם פרופילים גדולים ומחוזקים, תושבות מיוחדות לנעילה רב בריחית הרמטית, זגוגית כפולה ומחוסמת ואיטום גומי. חלונות אלומיניום ובכלל זה גם חלונות ממ"ד מיוצרים באמצעות חיבור של ארבעה פרופילים והתקנת הזגוגית במרכז. המשמעות היא שמדובר בחלונות מודולריים למדי וכל נזק שנגרם בחלק מסוים של החלון, לא משנה מה גודל הנזק, ניתן לתיקון על ידי החלפה של אותו חלק, ללא הצורך להחליף את החלון כולו. עובדה פשוטה זו הופכת את האופציה של תיקון חלונות ממ"ד לאופציה אפשרית כמעט בכל מקרה, ולרוב גם לאופציה הזולה ביותר.

יחד עם זאת, בכדי להבטיח שחלון הממ"ד שלכם ממשיך לתפקד כמו חלון ממ"ד עם כל ההגנות שהוא אמור לספק לכם מבחינת חוזק מבני, עמידות הזגוגית ורמת האיטום, חשוב שכל תיקון חלון ממ"ד יבוצע אצל גורם מקצועי שמתמחה לא רק בעבודה עם חלונות אלומיניום, אלא גם בייצור, הרכבה ותיקון של חלונות ממ"ד באופן ספציפי.

 

ממ"ד

 • צרו עימנו קשר:
 • למה לבחור בנו?

  • אורטק מספקת פתרונות מיגון מתקדמים, הדף ובליסטיקה למבנים ואתרים קיימים בארץ ובחו”ל
  • אורטק, הינה ספק מאושר של משרד-הביטחון ופועלת לפי תקן ISO
  • אנו מומחים במיגון – החברה מספקת פתרונות מיגון מתקדמים כנגד פריצה הדף ובליסטיקה
  • אנו עובדים בשיתוף פעולה עם טובי המומחים בארץ ובעולם, בתחומי המיגון והבטיחות
  • מפיץ מורשה של ציפויי חלונות - 3M