» תשתיות למערכות מיגון

במדינת ישראל אנו מרגישים בטוחים בכל מקום אליו נלך, אך עדיין זה לא אומר שאנו מוקפים רק בחברים. ישנם מדינות אויב שיכולות לתקוף בכל רגע, ארגוני טרור שמאיימים מצפון ומדרום ואנו כישראלים חייבים להיות מוכנים לכל תרחיש. בזכות תשתיות למערכות מיגון אנו מרגישים בטוחים יותר. מהן התשתיות האלו? היכן מקימים אותן ומי אחראי עליהן?

למה נועדו תשתיות מיגון?

כשאנו חושבים על תשתיות מיגון אנו מיד חושבים על מיגונית, מקלטים ועוד מתקנים וקונסטרוקציות בנייה שקשורים בעיקר למלחמות או מבצעים צבאיים. אין ספק שהגורם הראשי שמאיים על שלום תושבי מדינת ישראל הוא כמובן איום הטרור והרקטות, שיכולות להגיע גם מצפון וגם מדרום, אך אלו לא האיומים היחידים שבגינם נבנים תשתיות מיגון חזקות. על מנת לבצע ניהול ופיקוח בניה לכבישים ותשתיות יש ליצור תשתיות מיגון יכולה להיות גם קו הגנה חשוב מאוד נגד חבלות זדון, בין אם מגורמים קרימינליים ובין אם מגורמים תוך ישראליים מכל סיבה שהיא ואפילו ונדליזם, שגם הוא צערנו חלק מחיינו. התשתיות נועדו למנוע פגיעה יקרה וקשה יותר.

כיצד דואגים לתשתית מיגון ראויה?

 • כדי ליצור הגנה ראויה, תחילה יש להבין מה האיומים שרלוונטיים למתקן או אזור מסוים. למשל, יישובים שגרים בעוטף עזה יצטרכו לעבור שיפוץ מקלט אחת לכמה שנים כדי להכשיר אותו למערכה הפוטנציאלית הבאה, כאשר גם התקנה של מיגונית בקרב גן ילדים או בסיסים ומוצבים צבאיים יהיו חלק מתשתית מיגון ראויה.
 • אי אפשר לדבר על מיגון בלי לדבר על טכנולוגיה. מדינת ישראל היא אחת המדינות המובילות מבחינה טכנולוגית בכל מה שקשור למערכות הגנה, כאשר כחלק מתשתיות מיגון אנו יכולים להתריע על גורמים שעומדים לפגוע בתושבי המדינה. למשל, מערכת שמתריעה על נגיעות בגדר וכן הלאה.

למנוע נזק לתשתיות חשובות

יש צורך להגן גם על עבודות תשתית שונות. למשל, דמיינו לעצמכם מה יקרה כאשר צינורות מים ראשיים שמובילים מים מתוקים לעיר מסוימת או לחלק ממנה, או צינור גז, קווי חשמל או כל תשתית חשובה אחרת, לא יהיו מוגנים מפני ונדליזם או חבלה בכוונת תחילה. הנזק שיכול להיגרם לעבודות תשתית כמו ביוב, חשמל, מים או כבישים ראשיים צירים מרכזיים, יכול להיות הרבה יותר גדול ממה שנדמה.  גם את על תשתית זו יש להגן באמצעות בטון או אמצעי הגנה אחרים כגון הסתרתם, ולרוב עניין זה נלקח מראש כבר בעת ההקמה.

מי מקים את התשתיות וכיצד?

ישנן חברות מיגון רבות שפועלות לילות כימים כדי להגן על תשתיות רבות ברחבי המדינה וכמובן על התושבים עצמם. על ההקמה אחראית המדינה או הרשות המקומית כאשר על חברות אלו לעמוד בנהלים מחמירים במיוחד בכל מה שקשור לניהול ופיקוח בניה לכבישים ותשתיות,  חישוב כמויות לצורך ביצוע עבודה נכונה ומספקת וכמובן בעלי מקצוע מוכשרים ומנוסים. יש צורך לשלב תחומים רבים כגון הנדסה ומחשוב, יחד עם אמצעי וחומרי בנייה רבים, לצורך הגשמת המטרה.

 • צרו עימנו קשר:
 • למה לבחור בנו?

  • אורטק מספקת פתרונות מיגון מתקדמים, הדף ובליסטיקה למבנים ואתרים קיימים בארץ ובחו”ל
  • אורטק, הינה ספק מאושר של משרד-הביטחון ופועלת לפי תקן ISO
  • אנו מומחים במיגון – החברה מספקת פתרונות מיגון מתקדמים כנגד פריצה הדף ובליסטיקה
  • אנו עובדים בשיתוף פעולה עם טובי המומחים בארץ ובעולם, בתחומי המיגון והבטיחות
  • מפיץ מורשה של ציפויי חלונות - 3M