» דלת הממ"ד ננעלה ולא נפתחת? הנה מה שניתן לעשות

18.10.2018
|
0 תגובות
|

מתחילת שנות התשעים הוחלט כי במדינת ישראל יבנו מבנים, בדגש על מבני מגורים עם מרחב מוגן בכל דירה. גם בדירות ישנות יותר ישנה אפשרות להוסיף ולבנות ממ"ד דירתי כאשר אנשים רבים אכן עושים זאת מתוך ההבנה כי במציאות הישראלית זהו חדר מאוד רלוונטי וחשוב.

הממ"ד הינו חדר שיכול לשמש אתכם למגוון צרכים אך ברגע של לחימה הממ"ד הופך למרחב מוגן דירתי המאפשר מקום מסתור והגנה ומעניק בטחון לבני הבית מפני סכנות שונות כמו ירי טילים ועוד.

האם כל חדר יכול לשמש כמרחב מוגן?

הממ"ד זהו חדר בבית אשר חייב להיות לפחות תשעה מטרים רבועים, לא כולל הקירות. הממ"ד זהו חדר שנבנה לפי תקן ספציפי ומחומרים מסוימים אשר הם אלו שהופכים אותו לחדר מוגן. כמו כן, לחדר הממ"ד יש חלון ייחודי בעל שכבת הגנה נוספת ודלת ספציפית המאפשרת אטימה של החדר בעת הצורך.

לא כל חדר יכול לשמש כממ"ד מכיוון שלא כל החדרים בבית נבנים מהחומרים שמהם מייצרים את חדרי הממ"ד. מבחינה עיצובית, כל בעל דירה יכול ורשאי לעצב את החדר כראות עיניו – אין חשיבות לריצוף או צבע הקירות אלא הדגש הוא על ההיבט הביטחוני שמעניק חדר זה.

דלת הממ"ד לא נפתחת – מה ניתן לעשות?

כפי שציינו קודם לכן, דלת הממ"ד היא לא דלת רגילה שעשויה מעץ או פלסטיק אלא עשויה מחומרים כבדים ומאסיביים שנועדו למגן את החדר ואטימתו מפני סכנות שונות. יתכן מצב בו דלת הממ"ד ננעלה ולא נפתחת, ממש כפי שיתכן שיקרה עם כל דלת אחרת.

לפעמים יש צורך בפריצה של דלת נעולה בממ"ד כי אחד הילדים נעל את עצמו ולא מצליח לפתוח או במקרה של תקלה טכנית בדלת, או עקב פגיעה בדלת וכן הלאה. כל אחת מהסיבות הללו תצריך הזמנת פורץ דלתות, כאשר יש לציין באוזניו כי מדובר בפריצת דלת ממ"ד.

דלת זו איננה "רגילה" ועבודת הפריצה שלה עשויה להיות מסובכת יותר. עם זאת, פורץ מוסמך ומקצועי יכול לבצע את הפריצה תוך זמן קצר ובמיומנות, מבלי לגרום לנזק נוסף לדלת או לאנשים שנמצאים בסביבתה.

חשוב מאוד לא לנסות ולפרוץ את הדלת לבד באמצעות הפעלת כוח או ניסיון לשבור את הידית / הצילינדר. פעולות מסוג זה יביאו לנזק גדול יותר ואף עשויות לסבך את תהליך הפריצה ברגע האמת. אף על פי שדלת הממ"ד הינה גדולה וכבדה לא צריך להילחץ או להיבהל אם היא ננעלה ולא נפתחת.

ישנן שיטות ודרכים לפרוץ כל דלת ומנעולנים מוסמכים אשר קיבלו את ההכשרה הראויה ידעו לבצע את עבודת הפריצה בצורה טובה ומהירה. יחד עם זאת, חשוב להשתמש בדלת הממ"ד כראוי, לא לשחק עם המנעול או מנגנון הנעילה ולשמור על בטיחותכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *