» ההבדלים בין שיטות בניית בתים

ההבדלים בין שיטות בניית בתים בארץ לעומת ארה"ב

עולם הנדל"ן מושך אליו תשומת לב רבה, הן בפני עצמו והן כאפיק השקעה משתלם מאוד, כשבימינו ישראלים רבים מחפשים נכסים מניבים הן בישראל והן בחו"ל ובפרט בארה"ב. גם להתפתחויות הטכנולוגיות השפעה ניכרת על אופן הבנייה, כשמעניין לגלות מספר הבדלים מובהקים בין שיטות בניית בתים בארץ לבין שיטות הבנייה הנהוגות בארה"ב.

צרכי המיגון בישראל

כשמחפשים דירה בישראל אחד הדברים החשובים שיש לוודא הוא קיומו של ממ"ד – מרחב מוגן דירתי, שכבר הוכיח את עצמו כחיוני בלא מעט מקומות בארץ, שהרי בימינו אופי המלחמות הוא כזה שכל הארץ חזית וגם העורף חשוף לפגיעות. לעומת זאת כשמחפשים בתים להשקעה בארה"ב לא תמצאו בהם ממ"דים או מיגוניות.

למה בארה"ב מעדיפים בנייה ירוקה?

לעומת ההתקדמות הטכנולוגית המרשימה כאן בארץ בכל הנוגע לייצור ממ"דים, מיגוניות ופתרונות מיגון נוספים, בארה"ב תופסות תאוצה טכנולוגיות בתחום אחר – הבנייה הירוקה.

בנייה ירוקה, שנקראת גם בנייה קלה, מבוססת על ההבנה כי על כל אחת ואחד מאיתנו מוטלת אחריות של ממש לעתידו של כדור הארץ, ועל כן על כולנו לקחת בחשבון את השיקול האקולוגי בכל החלטה. ייצור בטון הינו בעל טביעת רגל אקולוגית כבדה מאוד, שכן לצורך ייצורו של חומר גלם זה נדרשת אנרגיה רבה ותוך כדי התהליך נפלטת כמות גדולה של פחמן דו חמצני. על-מנת לצמצם את הפגיעה בסביבה פותחו בארה"ב שיטות בנייה מתקדמות וירוקות יותר, כשכדאי לדעת שכבר בשנת 2015 הועסקו בענף החדש, בנייה ירוקה, למעלה מ-2.3 מיליון בני אדם (ומאז תעשייה זו המשיכה לצמוח).

בהתאם כשתחפשו בתים להשקעה בארה"ב סביר להניח שתמצאו אופציות רבות שמוגדרות כ"ירוקות" – וכדאי לתת להן עדיפות שכן הן נתפשות כאיכותיות יותר ואמריקאים רבים מעדיפים לגור בבית שבנייתו הזיקה פחות לסביבה. כדאי לציין כי גם בארץ מתפשט למשל השימוש לוחות בנייה מתקדמים לצורך הקמת מבנים, אולם עדיין בהיקף מצומצם (אם כי במסגרת בנייה נקודתית – לדוגמה הקמת מרפסת או קומת גלריה במפעל – כן תועדף במקרים רבים יחסית האופציה של לוחות בנייה מתקדמים).

בתים חכמים – גם בישראל וגם בארה"ב

מגמה משותפת הן לישראל והן לארה"ב היא הפיכת הבתים לחכמים יותר ויותר: אחרי שהטלפונים שלנו הפכו לחכמים, ורגע לפני שהמכוניות יודעות לנהוג בעצמן (וכשבמקביל כמובן בינה מלאכותית נכנסת לעוד ועוד תחומים) – גם הבתים הופכים חכמים ועוזרים לנו ליהנות מאיכות חיים גבוהה יותר ובמקביל גם לצמצם את צריכת האנרגיה השוטפת בבית.

דוגמה אחת למערכת מתקדמת שמסייעת לצמצם את צריכת האנרגיה בבית היא מערכת לפתיחה וסגירה אוטומטית של תריסים בהתאם לתנאים החיצוניים ולהעדפות בני הבית, כך שלבית נכנסת כמות אופטימלית של ור טבעי והשימוש בתאורה מלאכותית קטן. כמו כן בבתים שנבנים בעזרת חומרים בעלי יכולות בידוד גבוהות כמו לוחות בנייה מתקדמים ישנו פחות צורך בהפעלת פתרונות חימום או קירור – עוד חיסכון ניכר באנרגיה (וגם בכסף). בדומה לאופן הבנייה של הבית, גם למרכיב זה יש תרומה חיובית לערכו של כל נכס, ומומלץ למי שתר אחר בתים להשקעה בארה"ב לקחת זאת בחשבון.

בנייה רוויה

הבדל נוסף בין בניית בתים לישראל לבין בניית בתים בארה"ב היא שבארץ, עקב הממדים הצנועים והנטייה להצטופף בערים, רווחת בעיקר בנייה רוויה, כלומר לגובה ובמרחקים קצרים יחסית בין בניין לבניין. בארה"ב תמצאו כמובן לא מעט מגדלי ענק ומתחמים צפופים, אבל גם הרבה יותר בתים פרטיים, ואפילו כאלה מבודדים יחסית.

 • צרו עימנו קשר:
 • למה לבחור בנו?

  • אורטק מספקת פתרונות מיגון מתקדמים, הדף ובליסטיקה למבנים ואתרים קיימים בארץ ובחו”ל
  • אורטק, הינה ספק מאושר של משרד-הביטחון ופועלת לפי תקן ISO
  • אנו מומחים במיגון – החברה מספקת פתרונות מיגון מתקדמים כנגד פריצה הדף ובליסטיקה
  • אנו עובדים בשיתוף פעולה עם טובי המומחים בארץ ובעולם, בתחומי המיגון והבטיחות
  • מפיץ מורשה של ציפויי חלונות - 3M