» הכנה מוקדמת לקראת רעידות אדמה

11.12.2017
|
0 תגובות
|

הכנה מוקדמת לקראת רעידות אדמה

רעידת אדמה יכולה לתפוס אתכם בכל זמן ובכל מקום, בין אם אתם נמצאים פה בארץ או בחו"ל. לכן, חשוב לדעת להיערך בהתאם, על מנת שנוכל לדעת מה לעשות, גם במצבים המורכבים ביותר.

רעידת אדמה בארץ – מה עושים?

החדשות הרעות בנוגע לרעידת אדמה בארץ, הן שישראל נמצאת באזור, שלדעת מומחים רבים, נחשב לאזור בו יכולה להתרחש רעידת אדמה בכל רגע נתון, בין אם מדובר ברעד קל או ברעידה קשה יותר. החדשות הטובות בנוגע לרעידת אדמה בארץ, הן שפיקוד העורף נערך לנושא באופן שוטף ובאתר פיקוד העורף תוכלו למצוא הנחיות שונות, שיכולות להיות חיוניות ומצילות חיים בשעת הצורך.

ההנחיה הראשונה שפיקוד העורף מעביר, היא לבדוק האם המבנה בו אתם מתגוררים עמיד לסכנת רעידות אדמה וכן יש פעילות לחיזוק מבנים, כך שעליכם לבדוק היכן מבנה המגורים שלכם עומד מהבחינה הזו. מעבר לכך, פיקוד העורף מעביר הנחיות נוספות ומפורטות, ביניהן הנחיה לביצוע של תחזוקה שוטפת למדפים, מזגנים וכל רכיב אחר שנתלה מהקיר, הגדרה מראש של מקום בטוח ברחבי הבית/העבודה, בו ניתן להסתתר בזמן הרעידה (כמו ממ"ד או חדר מדרגות), תכנון מראש של מסלול יציאה מהבית לשטח פתוח והכנה מבעוד מועד של ציוד הכרחי כמו מים, מזון וערכה ראשונה וכדומה.

המלצה נוספת שניתנת על ידי פיקוד העורף, היא לערוך צילום של כל המסמכים החשובים כמו ת.ז, מסמכים רפואיים וכדומה, ולקבוע מפגש אליו כל בני המשפחה יוכלו להגיע בשעת הצורך.

רעידת אדמה בחו"ל – דגשים חשובים

כפי שאמרנו, רעידת אדמה יכולה להתרחש גם כאשר אנחנו שוהים במדינה זרה ולכן, בראש ובראשונה, רצוי לשים לב להוראות החירום של המלון/בית הארחה אליו הגעתם, שלרוב מצויות על דלתות החדרים, כחלק מהכנה מוקדמת למצב של רעידת אדמה. במידה ואכן ישנה רעידת אדמה, דבר ראשון עקבו אחר ההנחיות והגיעו למקום בטוח – אותו הגדירו הוראות החירום של המלון. שימו לב לילדים שעלולים ללכת לאיבוד. בנוגע ליצירת קשר עם המשפחה בארץ, במידה ואינכם מצליחים ליצור קשר עם משרד החוץ או עם הקרובים אליכם בדרכים קונבנציונליות, נסו להשתמש בדרכים אלטרנטיביות שקיימות כיום, כדוגמת טלפון לווייני, פייסבוק ורשתות חברתיות נוספות, שיכולות לעזור ליידע את מי שצריך שאתם בסדר או אם אתם זקוקים לסיוע מכל סוג שהוא. לאחר שיצרתם קשר עם הגורמים הרלוונטיים, נסו להשתמש בטלפון הלווייני על מנת ליצור קשר גם עם חברת הביטוח, בכדי שתוכלו לתאם טיסה חזרה ארצה כמה שיותר מוקדם.

בסופו של יום, חשוב לזכור שהיערכות מוקדמת – יכולה להציל חיים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *