» המידע המקיף על דלתות ממ"ד

דלתות ממ"ד לבטחון שלכם

במציאות הביטחונית של מדינת ישראל חשוב לדאוג לביטחונם של בני המשפחה שלנו. ממ"ד ודלתות הממ"ד הם אחד מהכלים היעילים ביותר לשמירה על המשפחה שלנו במצב של התקפת טילים.

בשנים האחרונות נדמה טווח הטילים של אויבנו גדל, וכעת רוב תושבי מדינת ישראל חשופים לאיום טילים מצפון ומדרום. בנוסף, האיום האיראני חזק היום יותר מאי פעם, וקיים חשש ממלחמה איראן, מלחמה שבוודאי תהיה בעצימות גבוהה יותר מהעימותים האחרונים שחווינו.

בטחון המשפחה שלנו לבית שלכם

אחד הדרכים החשובות ביותר לדאוג  לביטחונם של בני משפחתנו היא להתקין ממ"ד בביתנו. ממ"ד הוא מרחב מוגן דירתי, אשר משמש הלכה למעשה כמקלט ביתי. ממ"ד מהווה חלל בטוח בבית, שיגן עליכם במצב של התקפת טילים רחבת היקף על ישראל. כך שגם במצבי קיצון אלו תוכלו לשהות בבטחה בביתכם. לכן לא מפליא כי משרד הפנים מחייב בניית ממ"ד בכל בניין חדש שמוקם בישראל ובכל מבנה ציבורי בישראל (מה שנקרא ממ"מ- מרחב מוגן מוסדי), ואפילו מעודד התקנת ממ"דים ברחבי הארץ (במסגרת תכניות פינוי בינוי ותוכניות תמ"א 38 המוכרות), בעיקר בבניינים ישנים בהם תקני הבטיחות מיושנים ולכן הם בטוחים פחות.

קירות הממ"ד עבים ועשויים מבטון המכיל מוטות פלדה, מה שרובנו מכירים כבטון מזוין. דלתות הממ"ד הן דלתות ממוגנות, חזקות ועמידות במיוחד, העשויות משני לוחות פלדה גדולים המרותכים האחד לשני, כאשר בין שני הלוחות מבוצעים חיזוקים שהופכים את הדלת לחזקה יותר ועמידה יותר מפני פיצוצים והדף פיצוצים. את הדלת צריך לפתוח ולנעול בהתאם לדרישה, כך שהיא כמובן גם מצוידת גם בידית ובמנעול בעל לשונית אחת חזקה במיוחד, ובשני בריחים הממוקמים בצדדי הדלת, כאשר לרוב אחד מהם בצדה העליון והשני בצידה התחתון.

דלתות פנימיות בממ"ד

כיום ישראלים רבים בוחרים להוסיף על דלת הממ"ד גם דלתות פנים "רגילה". החסרונות העיקריים של דלתות ממוגנות היא כי הן כבדות והשימוש בהן מסורבל. היות ורוב הישראלים משתמשים בממ"ד גם ביום-יום, חשוב שתהיה דלת נוספת אותה ניתן לפתוח ולסגור בקלות, על מנת לתת פרטיות לשוהים בחדר (במיוחד כשמדובר במוסדות ציבוריים בהם מותקנות דלתות ממ"מ) וגם על מנת לשמור על הבטיחות של הדיירים, במיוחד כשמדובר בילדים.

בנוסף, דלתות ממ"ד פוגעות בעיצוב הבית. דלתות פנים מהוות חלק בלתי נפרד מעיצוב הכללי של הבית. הטרנד הנוכחי בעולם העיצוב הוא להתקין דלתות פנים מעוצבות במחירים זולים, שיתאימו ואפילו יחמיאו לעיצוב של הבית. לכן ישראלים רבים בוחרים להתקין דלתות ממ"ד ודלתות ממ"מ מעוצבות, או לחילופין להתקין דלתות פנים מעוצבות בנוסף לדלת הממ"ד, כך שעיצוב הבית לא יפגע.

כיום ניתן למצוא דלתות פנים במחירים זולים ללא בעיות, כך שלא מדובר בהוצאה גדולה, אך ללא ספק בהוצאה שתתרום לעיצוב הכללי של הבית ותאפשר לכם לסגור את דלת חדר הממ"ד בקלות.

 • צרו עימנו קשר:
 • למה לבחור בנו?

  • אורטק מספקת פתרונות מיגון מתקדמים, הדף ובליסטיקה למבנים ואתרים קיימים בארץ ובחו”ל
  • אורטק, הינה ספק מאושר של משרד-הביטחון ופועלת לפי תקן ISO
  • אנו מומחים במיגון – החברה מספקת פתרונות מיגון מתקדמים כנגד פריצה הדף ובליסטיקה
  • אנו עובדים בשיתוף פעולה עם טובי המומחים בארץ ובעולם, בתחומי המיגון והבטיחות
  • מפיץ מורשה של ציפויי חלונות - 3M