» חומרי בניין לצרכי מיגון מבנים

חומרי בניין לצרכי מיגון מבנים

במציאות הביטחונית בה אנו חיים, עלינו לדאוג למיגון המבנים בהם אנו שוהים, בהתאם לתקנות המחייבות של פיקוד העורף וגורמים נוספים. ישנם מגוון פתרונות למיגון מבנים, לרבות פתרונות הדף ובליסטיקה, הם מיועדים לספק מענה איכותי ויעיל לאיומים שונים הן ברמת הבית הפרטי ומבני מגורים והן ברמה של מפעלים, מתקנים של מערכת הביטחון, מבנים מסחריים וכדומה. כדאי לדעת כי ישנם מוצרי מדף למיגון מוכח של המבנה, במידת הצורך ניתן לייצר פתרון מיגון המותאם לצרכי הלקוח, יש מגוון רחב של חומרי בניין ייעודיים בהם נעשה שימוש לייצור פתרונות המיגון של המבנים.

פתרונות יצירתיים למיגון מבנים

רוב הישראלים מכירים את אמצעי המיגון הסטנדרטיים כמו ממ"ד, חומרים לציפוי חלונות, מקלטים, מיגוניות וחדרי ביטחון. לכן, כדאי לדעת כי ישנם פתרונות מתקדמים ויצירתיים המותאמים לצרכי הלקוח ולסוג המבנה והאיום, למשל פלטות ומחיצות מיגון מחומרים מרוכבים, ניתן להתאים את אמצעי המיגון לצרכי העיצוב של המקום, ללא צורך בשינוי חזית המבנה ופגיעה באיכות החיים.

כמו כן, ניתן לייצר עבור הלקוח פתרונות מיגון דקורטיביים מחומרים מרוכבים ולהטמיע במוצרי המיגון פתרונות לצרכים נוספים של הלקוח כמו בידוד אקוסטי ובידוד תרמי.

תוכנית מאושרת על ידי פיקוד העורף

כאשר מחליטים למגן את המבנה יש לפנות לחברה מקצועית ומובילה בתחום המיגון, יש מגוון פתרונות יעילים ומוכחים, כל תוכנית חייבת להיות מאושרת על ידי פיקוד העורף וגורמים רלוונטיים נוספים. את פתרון המיגון של המבנה מתאימים לדרישות ולצרכי הלקוח, הפתרון חייב להתאים לשגרת החיים ולסוג השימוש במבנה, כיום ניתן ליישם פתרונות מודולריים ודקורטיביים המספקים מענה בטיחותי ברמה הגבוהה ביותר ומתאימים לאיומים השונים.

כך לדוגמה, ניתן לבחור פתרונות מיגון למבנה הכוללים קירות גבס ומחיצות אקוסטיות, ישנם לוחות גבס עמידים בפני אש, בתהליך הייצור של לוחות הגבס מוסיפים חומרים מעכבי בעירה ומשתמשים גם בפרופיל מחוזק מאלומיניום עמיד.

פתרונות מיגון במחיר אטרקטיבי

משנת 1991 חלה חובה להתקין ממ"ד בכל מבנה חדש, יש גם פתרונות יעילים ומשתלמים למיגון מבנים קיימים, הן ליצירת מרחב מוגן במבנה והן לצרכי מיגון נוספים להגנה מפני פגיעות הדף ורסס, באמצעות פלטות מיגון חזקות המעוגנות לחללי פנים של מבנים שונים. הפלטות משמשות כמעטפת לספיגת גלי הדף בעקבות פיצוץ והן מתאימות לכל סוגי המבנים.

את פלטות המיגון מייצרים משילוב של חומרי בניין מרוכבים, בהתאמה לתקנים המחייבים בתחום מיגון מבנים. בתהליך היצור ניתן ליישם בתערובת החומרים גם חומרים לבידוד תרמי ו/או אקוסטי, יש פלטות דקורטיביות עם הדפסים בשלל גוונים וטקסטורות.

חשוב לדעת כי פלטות מיגון מיוצרות מחומרי גלם ידידותיים לסביבה, הן קלות משקל, מודולריות, הן לא מקטינות את חלל המבנה ולכן לא פוגעות בהתנהלות השוטפת ובאיכות החיים של הדיירים. ניתן לשלב בפלטות המיגון חלונות, דלת ופתחים ייעודיים למערכות סינון אב"כ ולאוורור.

 • צרו עימנו קשר:
 • למה לבחור בנו?

  • אורטק מספקת פתרונות מיגון מתקדמים, הדף ובליסטיקה למבנים ואתרים קיימים בארץ ובחו”ל
  • אורטק, הינה ספק מאושר של משרד-הביטחון ופועלת לפי תקן ISO
  • אנו מומחים במיגון – החברה מספקת פתרונות מיגון מתקדמים כנגד פריצה הדף ובליסטיקה
  • אנו עובדים בשיתוף פעולה עם טובי המומחים בארץ ובעולם, בתחומי המיגון והבטיחות
  • מפיץ מורשה של ציפויי חלונות - 3M