» חלון ממ"ד

חשיבותו של חלון ממ"ד תקני לבית ולדירה

כל בית שנבנה, חל חוק חובה על פי ההתגוננות האזרחית לבנות ממ"ד שהוא –מרחב מוגן דירתי. ראשית על הממ"ד להיות בקצה המבנה כחדר צדדי על מנת שניתן יהיה לעשות בו שינויים בעתיד. יש לציין כי קירות הממ"ד עשויים מבטון ולכן, אין אפשרות להעתיק את קירות הבטון ממקום אחד לאחר. כאשר הממ"ד ממוקם בקצה הבית תיתכן האפשרות ליצור חללים גדולים כרצונכם, וזאת אם ישנם עמודים וקיים אישור של קונסטרוקטור.

 בכל ממ"ד, חייב להיות חלון ממ"ד, אשר הוא חלון  הדף שגובהו של מפלס אדן החלון יהיה לא פחות מאשר 1.05 מ' מעל פני הריצוף. ושטחו המרבי של חלון הממ"ד יהיה 1.21 מ"ר. ברוחב שבין- 1-0.6 מ' ולאורך שבין 0.8-1.1 מ'. לכל חלון חייב להיות חלק פנימי אטום מפני גזים ואלמנט חיצוני להדף. יש שממליצים על החלפת חלון של ממ"ד לחלום מסוג קיפ שהוא בעל ציר כפול שנפתח כלפי פנים.

מדוע יש צורך בהתקנת חלון ממ"ד תקני?

התקנת חלון ממ"ד תקני,מבטיחה לנו כי החלון יגן על הדיירים הנמצאים בחלל הממ"ד בעת הפצצה ארטילרית, או ירי טילים לעבר ישראל ובעת התקפה כימית. התקינות של חלון זה, צריכה בדיקה של פיקוד העורף וחברות שעובדות עם הפיקוד בשיתוף פעולה. אחד הכללים שדורשים הקפדה חמורה הוא שלא ייפתח וייסגר. חלון זה, צריך להיות ללא תזוזה והתקינות של חלון המיועד לממ"ד הינה באחריות היצרן ושל המתקין עצמו. אם החלון לא יעמוד בבדיקה, היצרן, יחד עם המתקין יהיו חייבים לתקן את התקלה או לספק חלון אחר עבור הממ"ד.

ישנם אנשים שמתקינים בנוסף תריס הזזה מאלומיניום. תריסים אלה, נגררים אל כיס חלונות ההדף, מה שיעניק פרטיות בממ"ד. קיים מגוון רב של אנשי מקצוע  וכן חברות אחרות, אשר מציעות התקנת חלון ממ"ד תקני במחירים שונים וחומרי גלם שונים. קנייה של חלון המיועד לממ"ד תגיע כחבילה אחת עם התקנת החלון.

מדוע סט ממ"ד תקני הוא כה חשוב לביטחון בני הבית?

ממ"ד מאובזר בפריטים חיוניים כגון דלת מיוחדת שהיא הרמטית וכבדה, אשר תגן אף היא מפני הדף במצב מלחמה או מצב חירום.  גם חלון ממ"ד חייב להיות על פי הדרישות והתקנים של פיקוד העורף חייב להיות חלון תקני, הרמטי ואטום שמיוצר מחומרים חזקים וקשיחים מאוד.

 כאשר מדובר על חלון ודלת של ממ"ד, זה למעשה סט וללא סט מ"ד תקני, תהיו חשופים לחדירה של רסיסים אם מדובר במתקפת טילים ואם מדובר על מתקפת נשק כימי או ביולוגי, תהיו חשופים חלילה לסכנת חיים מידית. יש לוודא כי עשיתם את כל הנחוץ בכדי למגן נכון א חדר החירום בביתכם על פי התקנות. מניעת הדף מפיצוץ יתאפשר באמצעות חלון לממ"ד, אשר יהיה בעל פתח עליון בגודל של 1X1 מטר, כך שניתן יהיה לתכנן אותו עם חלל הממ"ד והחלון ייפתח כלפי חוץ.

מניעת חדירת הדף הפיצוץ אל תוך הממד. על חלון זה להיות בגודל של 1X1 מטרים כאשר ניתן לתכנן אותו יחד עם חדר הממד עצמו כנפתח באמצעות הזזה צידית (נגררת) או צירית כלפי חוץ.

 • צרו עימנו קשר:
 • למה לבחור בנו?

  • אורטק מספקת פתרונות מיגון מתקדמים, הדף ובליסטיקה למבנים ואתרים קיימים בארץ ובחו”ל
  • אורטק, הינה ספק מאושר של משרד-הביטחון ופועלת לפי תקן ISO
  • אנו מומחים במיגון – החברה מספקת פתרונות מיגון מתקדמים כנגד פריצה הדף ובליסטיקה
  • אנו עובדים בשיתוף פעולה עם טובי המומחים בארץ ובעולם, בתחומי המיגון והבטיחות
  • מפיץ מורשה של ציפויי חלונות - 3M