» כיצד לשלב אמצעי תאורה ואמצעי מיגון בבית ובעסק

18.11.2018
|
0 תגובות
|

כשאנחנו מתכננים מבנה מסוים, בין אם זה בית או עסק, ישנם לא מעט דברים שאנחנו צריכים לקחת בחשבון, בהתבוננות לטווח הארוך. כלומר, צריכות להיות שתי נקודות מוצא, הראשונה, שאנחנו מתכוונים להשתמש במבנה תקופה ארוכה ועל כן אנחנו גם מתכוונים להשתמש בכל אחד מהמאפיינים שיש בו, במשך תקופה ארוכה, ונקודת המוצא השנייה היא, שכל דבר שאנחנו נעשה בשלב הראשון, אין לנו כוונה לשנות אותו בהמשך, לפחות לא במשך כמה שנים טובות.

זה יכול לבוא לידי ביטוי בצורות שונות, כאשר הדוגמאות הבולטות מתייחסות הן לאמצעי תאורה והן לאמצעי מיגון בבית או בעסק. הסיבה שציינו את שתי הנקודות הנ"ל היא, שכל שינוי בהן יחייב אותנו לבצע שינוי משמעותי בתכנון של המבנה. לא רק מבחינה טכנית, במובן הזה שאנחנו נצטרך להעביר אמצעים שונים ממקום למקום, אלא גם במובן רעיוני-תכנוני. הרי אנחנו בוחרים להתקין אמצעי מיגון או אמצעי תאורה במקומות מסוימים, מסיבות שונות שחשבנו עליהן קודם לכן. אם נחליט לשנות את המיקום, נצטרך לעשות חושבים מחדש לגבי כל התכנון.

ההחלטה באילו אמצעי תאורה או אילו אמצעי מיגון נשתמש היא לא פשוטה, אך עומדים לרשותנו לא מעט כלים שיכולים לעזור לנו. אנחנו יכולים להיעזר במקומות כמו מחסני תאורה או מקומות אחרים, שמציעים לנו קטלוג עשיר של מוצרים בהם נוכל למצוא את כל מה שאנחנו מחפשים, כל מה שיכול להתאים למבנה שלנו. אנחנו יכולים להיעזר באנשי מקצוע שיכולים להציע לנו תוכניות מותאמות לתכנון והקמה של אמצעי תאורה ואמצעי מיגון במקום.

חשוב לומר, כשאנחנו מסתכלים על קטלוג מוצרים של מחסני תאורה ומקומות דומים להם, הרבה פעמים נוכל למצוא גם קשר לאמצעי מיגון לבית, אף על פי שלא בהכרח קיים קשר בין תאורה למיגון, לפחות לא קשר ישיר. הסיבה שכן נוכל למצוא קשר זה שאנחנו יכולים להתקין אמצעי תאורה במקומות מסוימים ולהשתמש בהם כאמצעי אבטחה והגנה, שימנעו כניסה של זרים למבנה.

כיצד משלבים את האמצעים בצורה נכונה?

ראשית, בשני המקרים אנחנו צריכים להתבונן על כלל המבנה ולחשוב מה המאפיינים הבולטים בו, ומה הם הצרכים שלנו. איפה נקודות התורפה ומה המקומות החשובים ביותר עבורנו. שם אנחנו נתמקד בעיקר.

שנית, אנחנו צריכים לחשוב כיצד אנחנו משתמשים במבנה ביום יום, מי משתמש בו ומה הצרכים שלו. בצורה כזו נוכל להתקין אמצעי תאורה ואמצעי מיגון מותאמים. עלינו להתייחס לכל הפרטים של השטח בכלל ושל המבנה בפרט, על מנת שנוכל לנצל אותם בצורה אפקטיבית.

שלישית, אנחנו צריכים לחשוב כיצד אותם אמצעים משתלבים עם מאפיינים אחרים במבנה. הרי לא סביר שאנחנו נתקין אמצעי תאורה ומיגון מבלי לקחת בחשבון, למשל, את מאפייני העיצוב במבנה ואמצעים אחרים שיכולים להיות מושפעים מכך.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *