» כלים שתצטרכו לשיפוץ או תחזוק שוטף של ממ"ד

6.03.2019
|
0 תגובות
|

התקנות קובעות במפורש שקירות הממ"ד צריכים להיות עשויים מבטון מזוין מלא. מסיבה זאת, כאשר יש לבצע שיפוץ בממ"ד המצריך פעירה של חור בקיר, יש להשתמש בציוד המיועד לקידוח וניסור בטון. מעבר לכך, לצורך עבודות נקודתיות יותר בתוך המרחב המוגן, יכול להיות שתזדקקו לשלל כלי עבודה שונים ולארגז כלים מאובזר.

 

מסור חשמלי ודיסק יהלום

כאשר רוצים לנסר או לבצע חיתוכים בבטון, יש להשתמש במסור חשמלי כדוגמת מסור עגול או משחזת זווית עם דיסק יהלום. יש להקפיד להשתמש בכלי עבודה שמיועדים באופן מפורש לעבודה עם בטון. יהלום הוא החומר הקשיח ביותר בטבע, ודיסק יהלום מצופה יהלומים קטנים וסינתטיים אשר מאפשרים לו לחדור בהצלחה מבעד לבטון.

 

פטישון, מקדחה ומקדח יהלום

לצורך ביצוע של קידוחים בבטון, יש להשתמש במקדח יהלום או בכוס יהלום שמתחברים למקדחה או לפטישון. גם במקרה זה, יש לזכור שמדובר בקידוח בבטון מזוין – בטון משולב עם פלדה. שימוש בכלים שאינם מתאימים, כגון מקדח המיועד לקידוחים בחומרים אחרים ופחות קשיחים מאשר בטון מזוין, עשוי להוביל לנזק לכלים ואף לסכנה בטיחותית עבורכם.

 

כלי עבודה ידניים שונים

שלל כלי עבודה ידניים עשויים לשמש אתכם או את אנשי המקצוע לביצוע עבודות נקודתיות בממ"ד. בין כלים אלו ניתן לציין פלאייר, מברג, טסטר, קאטר, חושף חוטים, ראצ'ט – ועוד. אחת מפעולות התחזוקה והשיפוץ בממ"ד יכולה להיות למשל התקנה או החלפה של מערכת מיזוג, ולשם כך יש להשתמש בין היתר בכלי עבודה ידניים כדוגמת כלים אלו.

 

מברגה

מברגה כגון מברגת מקיטה תשמש אתכם לביצוע הברגות שונות בחלל ומתאימה לעבודה גם עם חומרים קשיחים.

 

מכשירי מדידה

לצורך ביצוע עבודות חשמל כדוגמת התקנת שקעי חשמל וכמו כן גם לצורך עבודות אחרות, יש צורך בכלי מדידה, כגון: רב מודד, מד מרחק לייזר, מכשיר איתור מעגלים – ועוד.

 

כלים לצביעת הממ"ד

על מנת להשקיע בעיצוב הממ"ד ולצבוע אותו מחדש יש להשתמש בכלים הרגילים הדרושים לצביעת כל חדר באשר הוא, כמו סולם, מברשות, רולר ומגש צבע.

 

ארגז כלים

עבודה מקצועית תמיד מתחילה ונגמרת בארגז כלים מאובזר. חשוב לשמור על הסדר על מנת למצוא כל כלי במהרה ולשמור את כלי העבודה בצורה מסודרת ובתנאים אידיאליים. בין אם מדובר באיש מקצוע או באדם חובב המבצע שיפוצים, יש להחזיר כל כלי למקומו בסיום העבודה ולדאוג לארגון נכון של הציוד.

 

ציוד מגן

בעת ביצוע של כל עבודה במסגרת הביתית אין לשכוח להשתמש בציוד מגן רלוונטי. כאשר קודחים, חותכים ומנסרים חשוב להשתמש במשקפי או מסכת מגן ולשמור על העיניים מפני רסיסים. כאשר עוסקים בריתוך חובה להשתמש במסכת ריתוך. ציוד מגן יכול לכלול גם חלקים נוספים כגון אוזניות ונעלי בטיחות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *