» מיגון ותחזוקת מקלטים בבתים משותפים

25.10.2018
|
0 תגובות
|

עקב תקנות חדשות אשר מחייבות בניית מרחב מוגן דירתי בכל בית חדש שנבנה, קרנו של המקלט המשותף ירדה. כתוצאה מכך, מקלטים הפכו להיות מחסן של הדיירים, הם נראים מוזנחים וברוב המקרים רגלם של הדיירים לא מגיעה לשם. יש לציין כי המקלט חייב להיות מוכן לשמש את הדיירים בשעות חירום ולהיות ראוי לשהות ממושכת. אי לכך כדאי ורצוי לתחזק ולשמור על המקלט כדי שישמש את הדיירים בעתות חירום ולצרכי מיגון. ובעולם בו רוב הדיירים אינם מוצאים את הזמן לדאוג גם לתחזוקת המקלט, מומלץ לשכור לשם כך את שירותיה של חברת ניהול בתים משותפים.

אינכם יכולים לתחזק את המקלט? שכרו חברת ניהול

 

האחריות על תחזוקתו ומיגונו של המקלט מוטלת על דיירי הבניין. אולם במקרים רבים המקלט נותר מוזנח, שכן לא לכולם יש את הזמן לעבודות ניקיון ותחזוקה נוספות, והמקלט אשר נועד לשמור על הדיירים בעתות חירום אינו נקי, מטופל או אף פנוי. למרות שאנו מקווים שלא יהיה צורך בשהות ממושכת במקלט עדיין יש לוודא כי הוא נכלל בתכנית התחזוקה השוטפת של הבניין המשותף. ואם הנושא מעט מאתגר או מקשה על ועד הבית והדיירים יש לשכור לשם כך חברת ניהול מקצועית אשר תהיה אחראית לאחזקת המקלט וניקיונו. כאמור ישנן הנחיות של פיקוד העורף לתחזוקת מקלטים וחברת הניהול מעודכנת בהן, עומדת בקשר עם הפקחים הנשלחים מטעם הרשות המקומית ומבצעת את ההנחיות שלהם.

מה אומר החוק בנידון?

על פי החוק ובעקבות תקנות חדשות וקיימות, המקלט חייב להיות שמור באופן שיאפשר לעשות בו שימוש כמקום מחסה בעת הצורך. לכן אין לאחסן במקלט חפצים שמפריעים לשימוש בו, עליו לעמוד בתקנים הנדרשים ולהישמר נקי. יותר מכך אסור לעשות שימוש חורג במקלטים, אין להשכיר אותם עבור שום מטרה והם אינם יכולים לשמש כמחסנים. כמו כן על המקלטים להיות נגישים ולכן עליהם להיות פתוחים בכל עת. אם ברצונכם לנעול את המקלט יש לקיים אסיפה כדי לקבל רוב קולות של הדיירים ולוודא שלכל אחד ואחד יש צרור מפתחות זמין. כדי ליישם את התקנות יש להישאר מעודכנים ובד בבד, לשקם את מעמדו של המקלט.

לסיכום: חברת ניהול מקצועית תבטיח שתחזוקת המקלט, מיגונו וניקיונו יהיו חלק בלתי נפרד מהשירות, כך שבעת הצורך, הוא יהיה זמין לשימוש על ידי הדיירים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *