» מיגון למבנים יבילים

21.05.2018
|
0 תגובות
|

מיגון מבנים יבילים

מבנים יבילים הם אחד מסוגי המבנים הנפוצים והנוחים יותר לשימוש. אולם, המצב הביטחוני של ימינו מצריך מאתנו לחשוב על פתרונות מיגון למבנים היבילים הקיימים. הרי ללא זה, מבנים יבילים רבים עשויים להיחרב וכתוצאה מכך לגרום לנזק אישי, כלכלי ותעשייתי רב. מה זה מבנה יביל, מהם יתרונותיו ומדוע יש צורך לבצע פרויקט מיגון למבנים יבילים? על כך ועוד בהמשך.

מה הם מבנים יבילים

מבנה יביל הוא מבנה המיוצר מראש במפעלים שונים ולאחר מכן מועבר אל המקום המיועד או בשלמותו או במספר חלקים המורכבים באתר. השינוע של מבנה יביל נעשה בקלות, במהירות וללא צורך להרוס את המבנה הקיים. המבנה הנייד לא מתאים רק לצרכי מגורים אלא יכול להתאים גם לשימושים נוספים שונים כמו: מבנה משרדי, צימר ואף בית כנסת. מבנים יבילים בדרך כלל מיוצרים בשיטת הבניה הקלה הנחשבת למהירה מאוד ואף לידידותית לסביבה. החומרים הקלים מהם מיוצרים המבנים בדרך כלל הופכים אותם לנוחים יותר לניוד ולהעברתם בין אתרים שונים. בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים בוחרים לבצע מיגון למבנים יבילים קיימים וזאת על מנת להבטיח את יציבותם ובטיחותם לאורך זמן.

היתרונות של מבנים יבילים

  1. חסכון בהוצאות כספיות – ניתן לראות כי בשנים האחרונות שיטת הבניה הקלה תפסה תאוצה ולא סתם – עלויות שיטת הבנייה הקלה הן נמוכות הרבה יותר משיטת הבניה הקונבנציונלית וזאת בגלל צמצום משמעותי בכוח אדם, שימוש בחומרים זולים יותר ולוחות הזמנים הקצרים יותר הנדרשים להשלמת מבנה באמצעותה.
  2. בידוד – החומרים מהם מיוצרים מבנים יבילים מאפשרים חיסכון משמעותי בחשמל, פרטיות וחסינות מפני רעשים חיצוניים וטמפרטורות קיצוניות.
  3. ביצוע שינויים – בדומה לשיטת הבנייה הקונבנציונלית, גם לאחר ייצור המבנה היביל ניתן לבצע בו שינויים ותוספות רצויים. זאת ועוד, המבנים היבילים גמישים הרבה יותר לשינויים מאשר מבנים שיוצרו בשיטות אחרות ולכן ניתן לבצע בהם שינויים תוך כדי השהות בו באופן מהיר ופשוט למדי.
  4. ניתן לייצור בגדלים שונים – לאור הסיבה שהמבנה מיוצר במפעל ורק לאחר מכן הוא עובר לשטח, ניתן לייצר אותו בגדלים ובעיצובים שונים על פי בקשת הלקוח.

 

בגלל היתרונות הרבים שהם מציעים, ישנה חשיבות מכרעת במיגון מבנים יבילים.

 

הצורך במיגון מבנים יבילים

בארץ המוקפת אויבים שלנו, שמלחמות וטילים פוקדים אותה מדי קיץ, חשוב להיות בטוח וחסין עד כמה שניתן מפני כל פגיעה אפשרית. בדרך כלל הפגיעות של הפצמ"רים מתמקדות בגגות או בקירות של מבנים, ולכן החשיבות במיגון מבנים באופן כללי היא רבה ומשמעותית. הצורך במיגון מבנים יבילים הוא חשוב עוד יותר ונובע מהעובדה שהמבנה יכול לעבור ממקום ולמקום ולכן לעיתים הוא בטוח יותר ולעיתים הוא בטוח פחות. לכן, חשוב שתמגנו את המבנים היבילים שלכם אם קודם לכן לא עשיתם זאת על מנת לשמור על ביטחונכם ועל בטחון המבנה שלכם.

לאור יתרונות אלה ולאור אפשרויות המיגון שלהם, נראה שחברות תעשייתיות רבות בוחרות לקנות מבנים יבילים ממוגנים על מנת להבטיח את המשך פעילות הארגון במצבי חירום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *