» ממ"ד גם מגן אך גם מעלה את ערך הנכס

8.10.2018
|
0 תגובות
|

קיומו של ממ"ד נחוץ מאוד לכל בית בישראל, אך זה לא המצב בפועל. יש בתים רבים, בעיקר דירות במבני מגורים ישנים, שלא זוכות למרחב מוגן הולם ובעת מלחמה המשפחות, שמתגוררות בהן יכולות להיות בבעיה. האם כדאי לכם להקים מרחב מוגן בבית? כדאי מאוד, ולא רק בגלל ההגנה שהוא מספק.

התפקיד החשוב של המרחב המוגן

אין ספק שהקמת מרחב מוגן היא קודם כל שאלה ביטחונית. האם מרחב מוגן יכול לשפר את ההגנה על המשפחה שלנו: התשובה חד משמעית, הוא יכול לשפר את הביטחון שלה משפחה ואת ההגנה עליה בעת מתקפת טילים וגם במידה וישתמשו נגד מדינת ישראל בנשק כימי. המרחב המוגן יכול להיות שאלה של השקעה או שאלה של הגדלת הבית אך לפני שמתעסקים בעניינים הללו חשוב לזכור שמדובר במקום חשוב מאוד, בעיקר במדינתנו רווית המלחמות. הקמת ממ"ד בכל מקרה צריכה להתבצע בצורה מקצועית ויסודית עם חברה מנוסה, וזה הזמן לדבר על כל שאר היתרונות שלו. הצטרפו אלינו לקריאה חשובה מאוד לגבי מיגון הבית. מאמר זה נכתב באדיבות רימקס עוצמה ומוגש לכם כשירות.

הרחבת שטח הבית ללא השבחתו

אם החלטתם שאתם רוצים לבנות עוד יחידת דיור בבית או להקים עוד תוספת בנייה כלשהי לגג או להרחבת אחד החדרים, לא רק שתצטרכו לשלם לא מעט כסף על התהליך, תצטרכו גם לשלם על השבחתו של הבית. התשלום הזה נקרא היטל השבחה והוא ניתן לכם כיוון שאתם מעלים את ערכו של הבית. היטל השבחה יכול להינתן כאשר מקרימים מרפסת, יחידת דיור בגג או מעבים את הבית עם בנייה נוספת, אך לא בכל מקרה, כמו למשל במקרה של תמ"א 38 מה הופך אותה לפופולרית במיוחד. גם הקמת ממ"ד בבית אינה מחייבת תשלום להיטל השבחה וכך הבית שלכם גדל בעוד כ-12 מטרים.

העלאת נכס הדירה בסכום ניכר

אחרי שהבנו שהמרחב המוגן נחוץ בכל בית בישראל ללא קשר למיקום הגיאוגרפי שלו, ואחרי שהבנו שהקמתו יכולה להגדיל את שטח ביתכם ב-12 מטרים ברוטו, שהם למעשה 9 מטרים נטו בממוצע וכל זאת ללא היטל השבחה, אפשר לומר שזו השקעה משתלמת. זה שאתם לא משלמים היטל השבחה לא אומר שערך הבית שלכם לא עולה, הרי יש בתים ללא ממ"ד ויש בתים עם ממ"ד וסביר והם ממש לא יעלו אותו הדבר, במידה וכל שאר הפרמטרים ביניהם דומים. הקמת ממ"ד אמנם עולה בין 80 ועד 120 אלף שקלים בממוצע אך הכסף לא בורח, הוא מתווסף לערך הבית ואתם נהנים מתשואה נאה.

היתרונות הרבים של הקמת ממ"ד

אנשים רבים מבינים כי מרחב מוגן הוא המקום החשוב ביותר בבית שלהם, כי הוא זה שדואג באופן ישיר לביטחון המשפחה. עם זאת, אנשים רבים לא מעוניינים בהקמת הממ"ד כיוון שהעלות גבוהה מאוד ויכולה להיות גבוהה יותר ממאה אלך שקלים. עם זאת, המרחב המוגן מגדיל את שטח הבית, אינו כולל היטל השבחה והוא גם מעלה את ערכו של הבית, לעתים אפילו יותר מאשר המחיר שעלה לבנות אותו. לכן, הקמת מרחב מוגן היא בחירה נכונה ונבונה לטווח הארוך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *