» מרחב מוגן במבנים שנבנו בבנייה מתקדמת

מרחב מוגן במבנים שנבנו בבנייה מתקדמת

עבור משפחות רבות שמעוניינות לבנות את הבית החדש שלהן, הרעיון של בניית הבית בבנייה מתקדמת מספק מענה רחב עבור מרבית השיקולים שעומדים בפניהן, בעת תהליך התכנון של הבית החדש. מדובר בשיטה חסכונית יותר, ירוקה יותר וכזו שמאפשרת קבלת מפתח בטווח של מספר חודשים מרגע החתימה על החוזה. אך בכל זאת, משפחות רבות נמנעות מבחירה בשיטה זו, שכן במציאות הישראלית, יש צורך וגם רצון בקיום של מרחב מוגן בכל בית ורבים טועים לחשוב שהבנייה המתקדמת אינה יכולה לספק מענה על צורך זה. אבל כשזה נוגע להגנה, דווקא בנייה מתקדמת יכולה להציע פתרון רחב, הרבה יותר.

האם ניתן לשלב ממ"ד בבנייה מתקדמת?

 

הממ"ד הוא ללא ספק אחד החדרים החשובים בבית. הרי מדובר בחדר הבנוי מיסודות חזקים ואטומים, שיכול לספק לנו בדיוק את המענה שאנחנו צריכים בשעת הצורך. ובכל זאת, נהוג לחשוב שבבנייה מתקדמת, בגלל סגנון הבנייה – לא ניתן לשלב גם ממ"ד. אך למעשה ההיפך הוא הנכון: בבנייה בשיטה זו, ניתן לבנות ממ"ד, שיספק הגנה ומחסה, בשעה שנצטרך בו יותר מכל. חשוב להבין שגם בשיטת הבנייה המסורתית, הממ"ד הוא למעשה חדר שנבנה בנפרד והוא בעל יסודות חזקים יותר משאר חדרי הבית והכל על פי התקנות של פיקוד העורף ולכן, שאלת הממ"ד בשיטת הבניה המתקדמת אינה צריכה להטריד אתכם, במידה ואתם שוקלים לבנות בית בשיטה זו.

יסודות חזקים שמעניקים יתרונות נוספים לבנייה מתקדמת

בנוסף לשאלת הממ"ד, חשוב להבין שהמבנים שנבנים בשיטת בנייה מתקדמת הם מבנים חזקים ועמידים, דווקא בזכות היסודות וחומרי הגלם שמהם הם בנויים. הנושא עלה לאחרונה לדיון נוסף לאחר רעידת האדמה הקטלנית באיראן שהורגשה גם בישראל. היסוד המרכזי בבתים שנבנו בבנייה מתקדמת הוא בטון יציב וחזק. הבטון, הוא למעשה הבסיס המרכזי של הבית, שעליו נבנים שלד המתכת ולאחר מכן, נעשה שימוש בלוחות טיח וגבס על מנת להשלים את מלאכת הבנייה. אבל כאשר יש לכם בסיס חזק ויציב כמו בטון, תוכלו להיות בטוחים שהבית שלכם יכול לספק לכם בדיוק את ההגנה שאתם צריכים.

מבנים העמידים בפני רעידות אדמה

יתרון נוסף שתוכלו למצוא בבנייה מתקדמת, שיכול לסמל גם על חוזקת המבנים הנבנים בשיטה זו, נובע מהעובדה שהמבנים בשיטת הבנייה המתקדמת הינם מבנים שבהם נעשים חיזוקים משמעותיים, שהופכים אותם בסופו של יום למבנים עמידים, במיוחד כשמדובר על התגוננות מפני רעידות אדמה. נכון, רעידת אדמה היא לאו דווקא הדבר הראשון שעולה לנו לראש כשאנחנו חושבים על הצורך במרחב מוגן, אבל עדיין מדובר בנושא שכדאי לקחת בחשבון בעת רכישת בית חדש.

לסיכום, ניתן לראות שלא עומדת שום סתירה בין שיטת הבנייה המתקדמת לבניית מרחב מוגן. למעשה, שיטת הבנייה המתקדמת יכולה לספק לנו אפילו הגנה נוספת ורחבה יותר בשעת הצורך.

 • צרו עימנו קשר:
 • למה לבחור בנו?

  • אורטק מספקת פתרונות מיגון מתקדמים, הדף ובליסטיקה למבנים ואתרים קיימים בארץ ובחו”ל
  • אורטק, הינה ספק מאושר של משרד-הביטחון ופועלת לפי תקן ISO
  • אנו מומחים במיגון – החברה מספקת פתרונות מיגון מתקדמים כנגד פריצה הדף ובליסטיקה
  • אנו עובדים בשיתוף פעולה עם טובי המומחים בארץ ובעולם, בתחומי המיגון והבטיחות
  • מפיץ מורשה של ציפויי חלונות - 3M