» פתרונות אבטחה לבית

23.10.2018
|
0 תגובות
|

כולנו רוצים להאמין ולקוות כי הבית שלנו הוא המקום הכי בטוח ומוגן בשבילנו, בשביל המשפחה. מי שלא אוהב לטמון את הראש בחול חייב להודות כי יש לא מעט סכנות בבית. למרבה המזל, יש גם לא מעט פתרונות אבטחה לבית. הפתרונות הללו הופכים את הבית להרבה יותר בטוח והרבה יותר מוגן. אז ממה חשוב וכדאי להישמר? מרעידות אדמה, לא עלינו, מפורצים וגנבים, משריפות בלתי צפויות ומרעידות אדמה וכן מאיומים ביטחוניים שצצים מעת לעת. בואו וראו כיצד תהפכו את הבית למוגן ובטוח יותר!

רעידות אדמה, היערכות זה לא רק ביטוח

איום בטיחותי על הבית מעלה בראשינו כמעט באופן מידי תמונה של דלת פרוצה, גנבים או שודדים רעולי פנים. לפי שנגיע לנושא הפריצות והמניעה, נתחיל במשהו אחר שלא נמצא במקום גבוה במודעות השוטפת – סיכון שמגיע מכיוון האדמה. האדמה נראית לכולנו יציבה, בטוחה, בלתי משתנה, אבל רעידת אדמה בעוצמה רצינית היא רק עניין של זמן. חשוב לדעת כי יש ביטוח שמפצה אם קרה מקרה והבית ניזוק בשל רעידת אדמה, אבל זה ממש לא מספיק. היערכות טובה באמת זה גם חיזוק המבנה והתקנת חדרי ביטחון או ממ"דים תקניים. אלו אמצעים שכאשר הם בנויים לפי התקן הם ישמרו על הבית ועליכם גם אם האדמה תרעד.

הגנה מפריצות זה לא רק פלדלת

חוששים מפריצה? זה בהחלט מובן. יתכן מאוד שכבר התקנתם דלת פלדלת וזה טוב ויפה. אולי גם חשבתם על התקנת סורגים. טוב? בהחלט. מספיק? כלל וכלל לא. כדי להיות באמת רגועים, התקינו גם מצלמות אבטחה לבית (לפחות אחת). את המצלמות כיום ניתן להתקין בטכנולוגיה אלחוטית ואפשר לראות בכל רגע מה קורה בבית. זה מתאים גם אם משאירים את הילדים עם בייביסיטר ורוצים שקט נפשי. אפשר גם להוסיף מערכת אזעקה, כך שאף אחד לא יכנס לביתכם בלי שתגלו זאת תיכף ומיד.

גלאים וכיבוי שריפות

שריפה כתוצאה מקצר חשמלי עלולה לפרוץ גם כאשר המשפחה כולה ישנה. שריפה בשל סיר שנשכח על הגז יכולה להפתיע ולגרום לאסון. פתרונות אבטחה שיכולים להציל חיים הם שניים: מצד אחד גלאי עשן ומצד שני מטפי כיבוי אש ביתיים. יותר מדי אסונות קרו בשל שאיפת עשן ואנשים טובים (וגם ילדים) הלכו לעולמם בצורה מזעזעת וגם מיותרת, שאפשר היה למנוע. קחו זאת לתשומת לבכם.

איומים בטחונים ובתים ישנים

כאשר אנו כותבים את הדברים הללו, הגבולות שקטים. אבל זהו שקט שברירי שיכול בקלות רבה להשתנות. טילים, בלוני נפץ ושאר איומים עלולים להגיע מחר או מחרתיים. אנו סומכים על אנשי כוחות הביטחון אבל זה לא מוריד את האחריות האישית. המקלט בבית מוזנח? הזמינו שיפוץ וניקיון. אין לכם ממ"ד או חדר ביטחון? אפשר להתקין חדרי ביטחון תקניים גם בבתים ישנים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *