» פתרונות מיגון למבנים מבניה קלה

3.06.2019
|
0 תגובות
|

כיום יותר ויותר חברות, ארגונים ועסקים פונים לשיטת הבניה הקלה כאשר עולה הצורך בהקמת מבנה. גם אנשים פרטיים רואים את היתרונות הקיימים בבנייה הקלה, ושיטת בניה זו הפכה לנפוצה גם עבור אנשים שמקימים את בית חלומותיהם. אם בעבר לבניה הקלה היה "עקב אכילס" אחד לפחות בתודעה, והוא סוגיית חומר הגלם והעמידות, כיום אין בכך בעיה כלל, כי ישנם פתרונות מיגון למבנים קלים.

על הבניה הקלה ופתרונות מיגון

במדינת ישראל אי אפשר לבנות בית חדש מהיסוד מבלי לשלב בו ממ"ד. גם המציאות כמעט שאינה מאפשרת זאת וגם החוק והתקנים. רבים אינם יודעים זאת אך גם מבנים שנבנו בשיטת בניה קלה יכולים וצריכים לשלב פתרונות מיגון ובכך להקנות לבעליהם שקט נפשי. לכן בין אם אתם עומדים לפני בניית מבנה חדש, ובין אם רוצים למגן מבנה קיים, אלו פתרונות המיגון שעומדים לרשותכם:

ממ"ד – מרחב מוגן דירתי

על פי החוק כל מבנה שנבנה לאחר שנת 1991 חייב מרחב מוגן. מרחב מוגן דירתי, או בראשי התיבות שלו ממ"ד, הוא חדר נוסף הנבנה בבית או במתחם באופן כזה שיכול לספק הגנה ליושביו. ישנם תקנים לבניית ממ"ד אשר קובעים את גודלו (9 מ"ר ללא קירות לכל הפחות), את חומרי הגלם בהם יעשה שימוש ועוד. הממ"ד מגן על המשתמשים בו מפני התקפות טילים או התקפה אווירית והוא אטום מפני גזים רעילים שלא יכולים לחדור לתוכו.

מיגונית

אפשרות מיגון נוספות שעומדת לרשותכם היא מיגונית. מיגוניות הן יחידות שמגיעות מוכנות ולא נבנות במקום, הן מתאימות לקומות קרקע וזמן האספקה שלהן מהיר, מבלי להתפשר על הסטנדרטים של הבנייה והמיגון. מיגוניות מתאימות גם למבנים שנבנו בשיטת בניה קלה כמו למשל בתי עסק, מפעלי תעשייה, מבנים ציבוריים, בתים פרטיים ואזורי עבודה כמו מחסנים וכיוצא בכך.

ממ"מ – מרחב מוגן מוסדי

במידה ואתם מנהלים עסק או מוסד חינוכי עליכם לספק הגנה לעובדים ולתלמידים, כך שגם אם ברצונכם להקים מוסד חינוכי בשיטת בניה קלה, עסק או מפעל, לא תוכלו לקבל רישיון ללא אישור מפיקוד העורף על בניית מרחב מוגן בחלל. גם בניית ממ"מ נעשית על פי תקנים, תקנים הקובעים את גודלו (10 מ"ר לכל הפחות, ללא קירות), את חומרי הגלם מהם מיוצר ואת מיקומו. למעשה את הממ"מ ניתן למקם בכל מקום, בתוך המבנה ומחוצה לו, בהתאם לצורך ולדרכי הגישה למקום.

כמה נקודות לסיום

כאשר מעוניינים לשלב מרחב מוגן במבנה הנבנה בשיטת הבנייה הקלה, יש לפנות לחברה מקצועית שזהו תחום התמחותה. כשם שתפנו לחברה ששמה הולך לפניה בתחום הבנייה הקלה עבור בניית המבנה עצמו, כך אין להתפשר על בניית המרחב המוגן שעשוי להציל אתכם במקרי חירום. לכן הקפידו לבחור את החברה שתספק לכם מערכות מיגון וודאו שהעבודה תעשה ללא פשרות ובהתאם לכל התקנים הנדרשים.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *