» צביעה ושיפוץ מקלטים

12.09.2018
|
0 תגובות
|
Coloring_shelters

איך, מתי, כמה ולמה ?

את המקלטים מבפנים אנחנו מכירים אומנם בסיטואציות פחות נעימות אבל עדיין חשוב שנשמור עליהם ונתחזק אותם כמו שצריך. מלבד העובדה שהמקלט אמור לכלול בתוכו את כל אמצעי המיגון הוא אמור גם להיות ערוך לשינה עבור מספר לא מבוטל של אנשים ולשם כך אתם צריכים לבדוק שהוא אכן מוכן לכך. התנאים במקלט חייבים להיות טובים לשינה, אכילה, ישיבה ובכלל הימצאות במקום, אם תגלו ברגע האזעקה כי המקלט מלא בלכלוך או שהקירות מתקלפים אז כנראה שלא תוכלו לשהות בו זמן רב.

צביעת מקלטים יכולה לעשות עבורכם את העבודה במידה והמקלט שלכם אינו נראה במיטבו, זו יכולה להיות הדרך שלכם להיות רגועים שגם במידה ותצטרכו לעשות בו שימוש תוכלו להיות בו עם הילדים זמן ממושך עם התנאים הטובים ביותר. רוב המקלטים בישראל הפכו ברבות השנים למחסן של ממש ואפשר למצוא בו רהיטים ישנים, אופניים שבורים, תמונות ישנות ועוד הרבה מאוד פסולת נוספת. רגע לפני שאתם מחליטים לצבוע את הקירות של המקלט זה הזמן שלכם לסדר את המקלט ופשוט להוציא ממנו את מה שלא אמור להיות שם.

לפעמים רק צביעה זה לא מספיק – שיפוץ המקלט שלכם

במקרים קיצוניים צביעה בלבד של המקלט לא תעשה עבורכם את העבודה ולא תהפוך את המקלט שלכם לכזה שיספק לכם את התנאים הטובים ביותר בזמן מלחמה או בזמן שאתם נאלצים להיות במקלט. שיפוץ מקלטים הוא שירות מצוין עבור אלו שכבר לא יכולים לסמוך על המקלט הקיים שלהם ועבור אלו שפוחדים יותר מההימצאות במקלט מאשר מהמלחמה עצמה.

אל תחכו לרגע האחרון ואל תגידו שיהיה בסדר, אם אתם חושבים שהמקלט שלכם לא מוכן לשינה או הימצאות של מספר אנשים ביחד במקום זה הזמן לערוך שיפוץ מקיף במקום ולדאוג שגם אם תפרוץ מלחמה אתם לפחות תוכלו להעביר את הימים במקלט בצורה אנושית ונעימה. צביעה ושיפוץ מקלטים לא אמורה להיות משימה שתקרע לכם את הכיס, אם כל דייר יבין את החשיבות של הנושא ויסכים לפתוח את הכיס תוכלו במחיר אטרקטיבי ומשתלם להקנות לעצמכם הרבה מאוד שקט נפשי.

לספק מקום נוח ונעים עבור הילדים

אנחנו כמבוגרים כבר עברנו דבר או שניים בחיים ואנחנו נדע להסתדר גם אם המקלט יהיה פחות נוח וגם אם יהיה פחות מקום ויהיה יותר צפוף. מי שבאופן טבעי ירגישו פחות בנוח יהיו הילדים ולפחות עבורם אנחנו צריכים לשנס מותניים ולקבל החלטה נכונה עבור המקלט שלנו. אם המקלט שלכם באמת נמצא כרגע במצב שהוא אינו ראוי אל תחכו למצב שבו מגיעה המלחמה והילדים שלכם לא מוכנים להיכנס למקלט, עשו עכשיו את הצעד המבורך ולפחות תדעו שאם אכן יגיע מצב לא נעים של מלחמה לפחות לילדים שלכם יהיה מקום נעים להעביר בו את הימים והלילות המתוחים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *