» תכנון חדר ממ"ד – מה אתם צריכים לדעת?

24.10.2018
|
0 תגובות
|

בכל בית שנבנה כיום, יש חובה על פי התקנות המצוינות בחוק, להתקין גם חדר ממ"ד – כלומר מרחב מוגן דירתי. יש לא מעט דברים שכדאי לשים לב אליהם בתכנון החדר. אחד מהם הוא המיקום של חדר הממ"ד. העדיפות היא שהממ"ד יהיה בקצה המבנה וכחדר צדדי. זאת על מנת שבעתיד, ניתן יהיה לעשות שינויים בקלות במבנה עצמו.

תכנון באמצעות הדמיות ממוחשבות

כיום, במידה ואתם רוכשים דירה או בית, אתם יכולים לראות הדמיה ממוחשבת של המבנה. כלומר איך ייראה בפועל, איפה ימוקם בדיוק חדר הממ"ד ואיפה ימוקמו שאר החדרים. כמו כן, תוכלו גם לראות איפה יהיה בדיוק הסלון והמטבח שלכם. הדמיות ממוחשבות מאפשרות לאדריכלים להימנע מטעויות הקשורות לתכנון הבית או הדירה. שכן ללא אותן ההדמיות, היו יכולות להיווצר כל מיני טעויות אם במיקום הקירות, במיקום חדר הממ"ד וכמו כן במיקומים של שאר החדרים בבית. מעבר לכך, בזכות אותן ההדמיות, גם אנחנו שאין לנו ידע בתכנון, יכולים להבין ולראות בפועל כיצד המבנה שלנו ייראה.

מיקום חדר הממ"ד

קירות ממ"ד עשויים מבטון. לא ניתן להעתיק את הקירות הללו ממקום למקום. על כן, יש חשיבות רבה למיקום הממ"ד. במידה והוא יהיה בקצה המבנה וכחדר צדדי, תהיה לכם גמישות מלאה לבצע כל מיני שינויים במבנה. שינויים כאלה יכולים להיות ביטול מחיצות בין חדרים, הזזת מחיצות, חלוקת חלל הבית או הדירה באופן שונה ועוד. תסכימו איתנו שאם הממ"ד היה נמצא באמצע החלל של המבנה, אז הגמישות לשינויים הייתה מאוד קטנה. אגב, בשימוש עם הדמיות ממוחשבות, תוכלו בדיוק לראות היכן ימוקם חדר הממ"ד. במידת הצורך, תוכלו להזיז אותו לקצה המבנה (במידה וצריך) עוד בטרם הבנייה של המבנה עצמו. כלומר עוד בשלב התכנון.

טיפים לתכנון ממ"ד

חלון אטום לגזים בממ"ד – כדאי מאוד לבחור בחלון מסוג "דרייקיפ" – כלומר חלון שיש לו שתי אפשרויות פתיחה שהן: פתיחה צירית (הצירים בצד החלון) ופתיחה של חלון קיפ (פתיחה מלמעלה). כך תוכלו לפתוח את החלון מבלי שכנף החלון תפריע בחדר ובכלל תתפוס לכם מקום בחלל.

רשת נגד יתושים – אם אתם מתגוררים במקום כפרי כמו קיבוץ או מושב, תוכלו להוסיף רשת נגד יתושים בחלון הממ"ד עצמו. זו תהיה מעין רשת גלילה שמקובעת בראש החלון ובעלת אפשרות גלילה. כך שתוכלו למשוך אותה מטה בכל זמן שתרצו והיא לא תפריע לפתיחת החלון.

חלון הדף מפלדה – על פי התקנות, מלבד חלון אטום לגזים, אתם צריכים גם להתקין חלון הדף מפלדה. וודאו שהחלון אכן עומד בדרישות הקבועות בחוק. להתקנה של חלון כזה, קיימות 2 אופציות: חלון הדף צירי וחלון הדף נגרר.

התקנת תריס הזזה – תוכלו להתקין תריס מאלומיניום או מ-PVC. התריס נגרר לתוך כיס חלון ההדף. כך תוכלו לקבל פרטיות בחדר הממ"ד (במידה וחדר זה משמש גם כחדר שינה או חדר עבודה).

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *