» תכנון נכון של ממ"ד

למרות הרצון של כולנו והתקווה הגדולה לחיות חיים שלווים בישראל, כולנו יודעים שלא תמיד זה המצב. יש גם סיטואציות שבהן המתיחות הביטחונית כאן עולה על גדותיה ולכן ברור מדוע כל אחד מאיתנו חייב שיהיה לו בית ממ"ד. ממ"ד זה חדר מוגן שבו נוכל לשהות גם בימים ארוכים של מלחמה, מה שאומר שצריך להכין אותו בצורה מושלמת. מצד אחד יש חוקים ותקנות שצריך להתייחס אליהם כדי לבנות את הממ"ד בצורה כמה שיותר בטיחותית ומצד שני צריך גם לדאוג שהמקום יהיה נעים לשהייה. יש לא מעט אלמנטים שחייבים להיכנס פנימה ולעמוד בחוקים, אז למה שתדחו את עניין בניית הממ"ד לרגע האחרון?

מה חשוב להכניס לחדר הביטחון?

בכל ממ"ד תקני תוכלו לראות, לפני הכול, חלון הדף דו תכליתי נגרר. מדובר אומנם על פיתוח יחסית חדש שלא היה קיים בעבר אך היום ניתן לראות את חלונות ההדף הללו ממלאים את רוב חדרי הביטחון בארץ. בנוסף לכך, אתם לא יכולים לבנות ממ"ד בלי לשלב בו דלת מפלדה, מערכת סינון ואוורור ועוד.

מיזוג אוויר בממ"ד

כמובן שאנחנו לא באמת בוחרים בעצמנו מתי יתעורר הצורך לשבת בממ"ד, מה שאומר שזה גם בהחלט עלול לקרות בימי הקיץ החמים. משמעות הדברים היא שאתם צריכים לחשוב איך תאווררו את הממ"ד שכן את הדלת לא ניתן יהיה לפתוח בעת מלחמה אמיתית. מה שכן, בהחלט ניתן להתקין בממ"ד מערכת מיזוג אוויר שמיודעת בדיוק למקומות כאלה. קיימת אפשרות להשתמש במיזוג מרכזי שנמצא מחוץ לממ"ד ולחבר אותו אל הממ"ד עצמו, מה שיוביל בסופו של דבר לכך שיהיה לכם נעים יותר בחדר. זה נכון שמלחמה או בעיות ביטחוניות זה לא משהו שאיש מאיתנו בוחר וכמובן שעדיף היה אילו יכולנו לחיות בשקט ובשלווה. עם זאת, בפועל המצבים הללו הם חלק מהחיים שלנו כאן בישראל ולכן בהחלט חשוב לדאוג לכך שהממ"ד יהיה מוכן וכמה שיותר נוח לשימוש בעת צרה.

עיצוב חדר ממ"ד

חדר ממ"ד כיום משמש גם כחדר שינה לכל דבר. על כן, ניתן ורצוי לעצב אותו, ממש כמו שאר החדרים בבית. אפשר לעשות זאת באמצעות מעצבת פנים באזור מגוריכם. כך למשל, אם אתם מתגוררים בעיר תל אביב, העדיפות היא לפנות אל מעצבת פנים בתל אביב. היא תדאג לארגן חלל מרווח ונעים עם צבעים בעלי גוונים עדינים על קירות החדר. כמו כן, אבזור החדר יהיה באמצעות ריהוט קל ונייד.

משימה שעדיף להשאיר למקצוענים

להתקין חדר ממ"ד זה לא דבר פשוט וזה לא כמו לבנות כל חדר אחר. לכן טוב תעשו אם תבדקו בשבע עיניים אל מי אתם פונים ובידי מי אתם מפקידים את משימת בניית ממ"ד. לא בכל מקום תקבלו שירות מספיק טוב ולא כל חברת בנייה שמציגה את עצמה כמומחית תוכל לקחת אחריות על פרויקט כזה ולבצע אותו בצורה מושלמת. לכן, אם יש לכם דילמה בין מספר חברות שעוסקות בתחום הזה, בהחלט אפשר להבין אתכם. חשוב לבדוק שאתם פונים אל חברה וותיקה, מנוסה וכזאת שמקפידה לעבוד בצורה כמה שיותר בטיחותית ותוך הקפדה על כל התקנים. ממ"ד שלא עומד בכל התקנים עלול לסכן אתכם בעתיד ולכן עדיף שתפנו אל חברה שתוכל לתת לכם את הטוב ביותר בהקשר הזה. כדאי לדעת שבמידה שאתם צריכים לאבטח מקומות ציבורים או מוסדות כמו בתי ספר ואוניברסיטאות תוכלו לבחור גם במרחב מוגן מוסדי או בקיצור – ממ"מ. למידע נוסף צרו עמנו קשר בטלפון 073-7410666.

 • צרו עימנו קשר:
 • למה לבחור בנו?

  • אורטק מספקת פתרונות מיגון מתקדמים, הדף ובליסטיקה למבנים ואתרים קיימים בארץ ובחו”ל
  • אורטק, הינה ספק מאושר של משרד-הביטחון ופועלת לפי תקן ISO
  • אנו מומחים במיגון – החברה מספקת פתרונות מיגון מתקדמים כנגד פריצה הדף ובליסטיקה
  • אנו עובדים בשיתוף פעולה עם טובי המומחים בארץ ובעולם, בתחומי המיגון והבטיחות
  • מפיץ מורשה של ציפויי חלונות - 3M